Babai u lodh nga sjelljet e djalit në klasë, i jep denimin e pazakontë…

Duke marrë shumë an.kesa nga mësuesi i fizikës së djalit të tij 17-vjeçar, një baba vendosi t’i jepte një paralajmërim djalit të tij, duke thënë se do të vepronte nëse ai do të merrte një thirrje tjetër për an.kesë.Por nuk kaloi shume dhe mësuesi i fizikës e thirri përsëri.Brad Howard, 53 vjeç, kishte marrë mesazhe elektronike nga mësuesi i shkollës së mesme të djalit të tij, përsëri duke u ank.uar për sjelljen shk.atë.rru.ese të adoleshentit në klasë.“Më pëlqen të flas shumë, dhe kështu mësuesja ime vazhdonte të dërgonte email tek babai im për këtë”, tha Bradi i vogël, i cili studion në Shkollën Rockwall-Heath në Heath të Teksasit.

Për vë.shtirësitë që Brad Jr. vazhdoi të bënte, Brad Sr përfundimisht vendosi të fliste me të birin. Në fund të fjalimit, babai e paralajmëroi: “Hej, nëse marrim një telefonatë tjetër, unë do të shfaqem në shkollë dhe do të ulem pranë teje në klasë”.Paralajmërimi ishte mjaft i efektshëm pasi ai nuk kishte marrë një telefonatë nga mësuesi i tij për disa muaj.Megjithatë, thirrja e tm.err.sh.me për adoleshentin erdhi një ditë. Nëna e adoleshentit, Denise, i tha burrit të saj se ai kishte për të përmbushur premtimin e tij. Më pas, ajo u zgjua herët në mëngjesin e së premtes.“E premtja është dita ime e vetme, kështu që gruaja ime më zgjoi dhe thotë,” Brad, është koha që të shkosh në shkollë. “Mendova, Oh jo, çfarë kam bërë?”

Babai e thirri mësuesin e djalit të tij për të pyetur nëse ishte e mundur te ulej dhe ai në klasë, të cilën e lejoi ta bënte.Brad Sr. arriti në klasë herët dhe u ul në banken e djalit të tij. “Isha pak ne.rv.oz midis adoleshentëve,” tha ai. “Mendërisht nuk isha përgatitur per një situatë të tillë.”Ndërsa Brad Jr. hyri në klasë, duke qeshur dhe duke folur me shokët e tij, ai u habit kur dëgjoi një zë të njohur.“Unë nuk e pashë atë ne fillim,derisa i thashë të gjithë shokëve të mi, isha shumë i tro.n.d.itur”, kujton ai.Brad Sr. tha se shokët e klasës së djalit të tij dukeshin sikur po kënaqeshin me mësimin e tur.ps.hëm të Brad Jr. “Unë mendoj se ata po kalonin një kohë të mirë. Veçanërisht duke e ditur se Bradley ishte vënë në një situatë të pa.këndshme, “tha babi.

Rreth 40 minuta më vonë, babai beri një ‘selfie’ brenda klasës së shkollës së mesme dhe e dërgoi atë te gruaja e tij. Mami pastaj e përcolli atë brenda grupit familjar. Ajo donte që fëmijët e saj të njihnin pa.so.jat e sjelljes së dobët në shkollë.Motra e të riut, Molli Howard, ka postuar foton qesharake në Twitter duke treguar fytyrën shumë serioze të babait të saj pranë vëllait të saj në klasë“Babai im i tha vëllait tim nëse ai do merrte një tjetër thirrje nga mësuesi i fizikës duke u ankuar,ai do të shkonte të ulej në klasën e tij … babi mori një telefonatë tjetër”, shkruante ajo, duke u t.al.lur me vëllain e saj.Fotoja u be virale, dhe u ripostua 2,000 herë. Shumë njerëz e lavdëruan mënyrën mahnitëse të ketij babai.Dhe rezultati? “Super efektiv”, siç tha babai, i biri i tij e mori dë.n.im.in shumë seriozisht. “Ai është duke u sjelle mirë në atë klasë që atëherë.”

Be the first to comment on "Babai u lodh nga sjelljet e djalit në klasë, i jep denimin e pazakontë…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*