Çka i tha Adem Demaçi Ilir Shaqirit pasi i këndoj këngë për së gjalli?

Këngëtari, shkrimtari dhe intelektuali Ilir Shaqiri, në faqen e tij në Facebook ka lënë një mesazh me rastin e ikjes nga kjo botë të Adem Demaçit.Shaqiri e quan Demaçin Hero të Kombit, siç edhe ishte, madje edhe i lauruar me këtë çmim, shkruan “Kosovarja”.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Këngëtari i mirënjohur, në vitin 1987, dy vjet para se të lirohej nga b urgu Adem Demaçi, kishte inçizuar nje këngë për të.Shaqiri për revistën “Kosovarja” ndanë një moment shumë të veçantë: “Kur u l irua baca Adem, pritem 50 orë me Hamëz Jasharin që t’ia jepnim dorën dhe ta përqafojmë. //EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Ai më tha: T’i kemi dëgjuar këngët edhe atje ne b urg, edhe atë qe e ke kënduar për mua. Dhe, tu them të drejtën burra (iu drejtua të pranishmëve) kemi menduar se ky djalë është nga Shqipëria. Burrat qeshën, ndërsa baca më përqafoj edhe një herë duke më thënë: Gjithçka e bukur së pari jehon e pastaj duket”, thotë Shaqiri, transmeton “Kosovarja”.Ilir Shaqiri u këndoj vetëm dy burrave sa ishin gjallë, siç thotë ai, “Adem Demaçit që na t rimëroj dhe Anton Çetës që na bashkoi”//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Be the first to comment on "Çka i tha Adem Demaçi Ilir Shaqirit pasi i këndoj këngë për së gjalli?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*