E FUNDIT: Bie nga ura autobusi me mësues , ndërrojnë jetë 10 persona dhe plagosen 25 të tjerë

Drejtuesi i autobusit që po transportonte mësues humbi kontrollin e automjetit në autostradëa kombëtare dhe autobusi ra mbi një urëKUBË – Dhjetë persona vdiqën dhe 25 të tjerë u plagosën mbrëmjen e djeshme në Kubë pas një aksidenti rrugor që ndodhi rreth 40 km në perëndim të Havanas, njoftoi Komisioni Kombëtar i Sigurisë Rrugore.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Drejtuesi i autobusit që po transportonte mësues humbi kontrollin e automjetit në autostradëa kombëtare dhe autobusi ra mbi një urë, sipas mediave vendase.Mësuesit të cilët japin mësim në shkollat në kryeqytetin e Kubës, po ktheheshin në provincën lindore të Granmës.

Të plagosurit, tre në gjendje kritike, u shtruan në spitalet në Havana dhe në provincën fqinje të Mayabeque.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Presidenti Kuban Miguel Diaz-Canel shprehu hidhërimin e tij për “humbjen e jetëve të vlefshme njerëzore” dhe u dha ngushëllimet familjeve të të ndjerëve.

Be the first to comment on "E FUNDIT: Bie nga ura autobusi me mësues , ndërrojnë jetë 10 persona dhe plagosen 25 të tjerë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*