E rëndë/ Makina del nga rruga, humb jetën 19-vjeçari shqiptar në Itali

Një 19-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një ak sident tra gjik në Itali.Si pasojë e përplasjes kanë mbetur të p lagosur edhe tre persona të tjerë. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në zonën e Riminit, ku 19-vjeçari, Matteo Skënderi, i cili drejtonte një automjet tip “Opel Corsa”, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në pjesën ku punonin disa punonjës të rrugës.

Fatkeqësisht i riu shqiptar humbi jetën, ndërsa punonjësit e rrugës po marrin mjekimin e duhur në spital.

Policia italiane po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Be the first to comment on "E rëndë/ Makina del nga rruga, humb jetën 19-vjeçari shqiptar në Itali"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*