E Tri Shtë/ Covid I Merr Jetën Një Tjetër Mjeku Shumë Të Njohur

Covid-19 i merr jeten një tjetër mjeku shqiptar.Behet fjale per doktorin e njohur Muharrem Nonaj qe ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare pasi prej kohësh ka qenë duke u trajtuar për k.oronav.irus në një spital jashtë vendit. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

Njoftimi:Mjeku i nderuar dr.Muharrem Nonaj, fatkeqësisht nuk do të jetë më, mes nesh.Corovodaonline mëson me hidhërim, se u nda nga jeta në moshën 77 vjeçare, një ndër emrat e rëndësishëm ndër breza e vite për mjekësinë tonë, kontribues i palodhur në Spitalin Bashkiak Skrapar. Prej disa ditësh, mjeku i njohur po trajtohej në një spital jashtë vendit, pas disa problemeve shëndetësore.

Doktor Muharremi, siç e thërrisnim të gjithë , do të mbahet mend nga të gjithë ne, për devotshmërinë dhe përkushtimin me të cilin i shërbeu banorëve të Skraparit. Mendimi ynë shkon për doktor Muharremin, njeriun e mirë, optimist dhe buzagaz, që kështu do t’a mbajmë mend përherë.ovodaonline shpreh ngushëllimet e rastit, familjarëve, miqve e kolegëve. I paharruar dr.Muharremi!

Be the first to comment on "E Tri Shtë/ Covid I Merr Jetën Një Tjetër Mjeku Shumë Të Njohur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*