Edi Rama jep lajmin e madh për Shqipërinë: Do të ndodhë…

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të rëndësishëm, ku tha se ditën e nesërme do të nënshkruhet memorandum për TEC-in e Vlorës.Ai tha se ministrja Belinda Balluku do ta nënshkruajë marrëveshjen me amerikanët në Houston dhe k.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

ështu porti i Vlorës do të bëhet porti hyrës i gazit të lëngshëm për Ballkanin.“Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës është në udhëtim për në Houston ku nesër do të firmosë memorandumin me palën amerikane për futjen e Exo Mobile për TEC-in e Vlorës, që do të kthehet në një TEC për gazin e lëngshëm dhe Vlora do të bëhet porti hyrës i gazit të lëngshëm për Ballkanin përmes kësaj aleance me amerikanët.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Është një projekt i nisur me administratën e Trump dhe është ndjekur qysh në fillim dhe me administratën e re amerikane nesër konkludojmë këtë projekt. Bëhet fjalë për një kalim në një nivel tjetër në aspektin energjitik dhe për rilindjen e një tjetër gërmadhe të lënë pas nga ata që duan të vijnë prarë”, tha Rama në “Real Story”

Be the first to comment on "Edi Rama jep lajmin e madh për Shqipërinë: Do të ndodhë…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*