Fshijeni numrin e dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të largoni erën e keqe nga goja

Është një metodë natyrale që lehtë mund ta përgatisni në shtëpi. Nuk ka efekt sekondar, është e sigurtë dhe nuk suImon smaltin e dhëmbëve. Keni nevojë: 2 limona, 1 gotë ujë të ngrohtë, 1 lugë çaji sodë buke dhe gjysmë lugë çaji pluhur kanelle. Hidhni në një shishe lëngun e dy limoneve, kanellën dhe sodën. Shto ujë të vakët dhe përziejeni mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë të integruar. Përdoreni këtë iIaç për të bërë 2 ose 3 gargara prej rreth 1 minutë secila.

Kjo gargarë natyrale eIi mi non frymën e keqe falë vetive të mëdha antib akte riale të kanellës, të cilat suImojnë ba kte ret që shk aktojnë erën e keqe. Soda gjithashtu ka veti an tibakteriale dhe është gjithashtu shumë e dobishme për zbardhjen e dhëmbëve. Lëngu i limonit ka një aromë freskuese dhe gjithashtu ndihmon në eIiminimin e frymëmarrjes së k eqe.

Be the first to comment on "Fshijeni numrin e dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të largoni erën e keqe nga goja"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*