Ju mjafton 1 lugë nga kjo përzierje me dy përbërës për 1 javë dhe shikoni cfarë do i ndodhë trupit tuaj..!? -RECETA

Hudhra dhe mjalti mund të duken si përbërësit më të çuditshëm për t’u bashkuar, por kombinimi i tyre rezulton një përzierje e fuqishme me veti kuruese për shumë probleme e shqetësime të organizmit.Falë përbërësve dhe enziimave aktive antiioksiduuese, hudhra ndihmon në uljen e nivelit të kolesterolit, parandalon koaguliimin e gj akut dhe ka veti të parandalojë shumimin e qelizave kanncerogjeene!//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Hudhra është e varfër në kalori, por e pasur në lëndë ushqyese si mangani, vitamina B6, vitamina C, seleni etj. Mbron dhe forcon sistemin imunitar dhe lufttonn infekksioneet dhe inflammacioniin.
Mjalti gjithashtu është një antiioksiddant i fuqishëm që përmban jo pak minerale e lëndë ushqyesem ndër të cilat përmendim: hekurin, zinkun, kaliumin, kalciumin, fosforin, magnezin dhe selenin. Përmban Vitamina B6, tiaminë, riboflavin, dhe niacin.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Megjithatë duhet të siguroheni që është mjaltë bio dhe jo i përpunuar, sepse këtij të fundit i humbasin shumë vitamina, minerale dhe enziima nga nxehtësia kur përpunohet. Vitamina dhe mineralet natyrale në mjaltin e papërpunuar ndihmojnë në uljen e nivelit të kolesterolit.Vetitë antiibaktteriale dhe anttioksiiduese e bëjnë atë një “iilaç” të sistemit imunitar!
Ja si mund ta përgatisni përzierjen me dy përbërësit natyrale për të rritur sistemin imunitar dhe për të mbajtur trupin tuaj të shëndetshëm.Përbërësit-3 boçe hudhër (të vogla)-1 filxhan mjaltë i papërpunuar-Një kavanoz i vogël me një kapak

Përgatitja:Ndani thelpinjtë e hudhrave por mos i zhvishni plotësisht !Mbushni kavanozin me thelpinjtë e hudhrave dhe mbusheni kavanozin me mjaltë derisa të mbulohen hudhrat plotësisht. Mbylleni mirë kavanozin dhe lëreni përzierjen për disa ditë në frigorifer.Mos ngurroni të shtoni ndonjë erëz plotësuese në recetën tuaj, si gjethet e trumzë për shije shtesë.Çdo mëngjes para se të konsumoni diçka hani një lugë mjaltë nga ky kavanzo dhe të gjitha proceset metabolike do të përshpejtohën, sistemi tretës do të punojë më mirë, imuniteti do të rritet dhe çdo nuk do t’ju kapë asnjë viirozë e stinës ! provojeni …

Be the first to comment on "Ju mjafton 1 lugë nga kjo përzierje me dy përbërës për 1 javë dhe shikoni cfarë do i ndodhë trupit tuaj..!? -RECETA"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*