LAJMI I FUNDIT – Erdogan gati të ndërhyjë për Gazën…

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu i tij iranian, Hasan Rouhani diskutuan në telefon s ul,et e vazhdueshme izraelitë kundër palestinezëve, teksa mediat e huaja flasin për “sk,ena h orror” në Gaza.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Erdogan, që më herët deklaroi se Turqia nuk do ta pra,nojë per,sekut,imin izra,elit, edhe nëse e gjithë bota e injoron, e bëri të qartë se Ankaraja është e gatshme të marrë një qëndrim serioz përballë ofensivës së shtetit hebre. Komuniteti global, u shpreh ai, duhet t’i dërgojë Izraelit një mesazh të fortë.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Presidenti turk insistoi po kështu, se është e domo,sdoshme që bota islame të ado,ptojë një qëndrim të unifikuar, por edhe veprime ..

Be the first to comment on "LAJMI I FUNDIT – Erdogan gati të ndërhyjë për Gazën…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*