Me këtë recetë humba barkun e madh dhe konsiderohet si një ilaç i shkëlqyeshëm kundër dhjamit..!?

Me kete recet humba barkun e madh dhe konsiderohet si një ilaç i shkëlqyeshëm kunder dhjamin..!?//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Bëni këtë pije të thjeshtë për të pastruar trupin tuaj nga dhjami. Do të jetë veçanërisht mirë pasi të keni ngrënë vakte të mëdha dhe gjatë dietës. Ju duhen vetëm 2 përbërës që i keni të sigurt në frigorifer.Ky ilaç natyral rekomandohet shpesh nga profesionistë të shëndetit për të ndihmuar pacientët me kolesterol të lartë. Për njerëzit e shëndetshëm pa një histori familjare të sëmundjes së zemrës, nivelet totale të kolesterolit në gjak nuk duhet të kalojnë 5.2 mmol / l, me HDL më të madhe se 1 mmol / l dhe LDL më pak se 3 mmol / l.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Receta: Përbërësit: 400 g selino(celer), 1 kg limon, 2 litra ujë.Procedura: Grijini 400 g rrënjë celer në një tas. Shtoni atë në 2 litra ujë dhe grijeni pak lëvore limoni në të, nëse lëvorja është organike, Nëse nuk është organike, futeni limonin në një përzierje të ujit dhe sodës së bukës për gjysmë ore para se ta përdorni në pije.Zijeni për 20 minuta në 2 litra ujë, pastaj lëreni të ftohet për 5 – 6 orë në temperaturë dhome. Shtrydhni 1 kg lëng limoni dhe shtojeni në ujë me selino. Kulloni lëngun dhe hidheni në një shishe qelqi.Konsumojeni këtë pije tri herë në ditë gjysmë ore para ushqimit. Pini rreth 100 ml (300 ml gjithsej në ditë). Ju mund ta holloni pijen me ujë, nëse kështu ka shije më të mirë. Pije ruhet në frigorifer.

Be the first to comment on "Me këtë recetë humba barkun e madh dhe konsiderohet si një ilaç i shkëlqyeshëm kundër dhjamit..!?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*