Mjaft U Lodhët Me Lloj Lloj Dietash Pa Rezultat : Kjo Është Receta E Vetme Me Hudhra Që Do Të Shfryj Barkun Tuaj

Pesha e tepërt tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem ky, nga i cili miliona njerëz në botë, përfshirë pa dyshim dhe Shqipërinë përballin sfida dhe vështirësi të ndryshme shëndetësore.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do..

Padyshim dhja mosja e tepërt në zonën e barkut krijon një si klet në paraqitjen e jashtme por prania e saj në organizëm më shumë se sa e si kletshme është shpesh burim i shumë kompli kacioneve shëndetësore.AgroWeb.org ju sjell më poshtë një kurë natyrale me përbërës të thjeshtë që lu. ftojnë praninë dhe rritjen e nivelit të yndyrnave apo masës së dhjamit në zonën abdominale të trupit (pjesa e barkut).Mjafton të ndiqni hapat siç duhet dhe kjo kurë natyrale do t’i dhurojë organizmit shëndet të plotë ndërsa në vetëm një javë do të ndihmojë në shkrirjen e masës së tepërt dhjamore në zonën e barkut.

Kjo kurë ndihmon gjithashtu në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes ndërsa mban nën kontroll të plotë nivelin e kolesterolit.Përbërësit: 12 thelpinj të mëdhenj hudhre, 2 kokrra limoni dhe 1 ½ l ujë.Përgatitja: Qëroni thelpinjtë e hudhrës me kujdes dhe shtypini me një çekiç kuzhine. Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe prijini në copëza të vogla me gjithë lëkurë.Vendosni ujin në një tenxhere. Shtoni hudhrat e shtypura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në zj. arr të ziejnë për 15 minuta. Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni. AgroWeb.org ju këshillon që ujin e përftuar mund ta ruani në frigorifer.

Lëngun e përftuar mund ta ndani në tre do. za për çdo ditë. Rekomandohet që të pini nga një filxhan çaji me këtë lëng para secilit nga tre vaktet e ngrënies. Kura përdoret për tre ditë rresht.

Ajo ndihmon organizmin për një pastrim rrënjësor të tij duke ndikuar në shkrirjen e yndyrës së tepërt në zonën e barkut. Efektet e kurës ndihen pas një jave ku ju do të ndiheni më të lehtë.Shënim: Për shumë persona shija e këtij lëngu mund të jetë e si. kletshme dhe e vështirë. Por gjatë konsumimit të tij mund të shtoni pak mjaltë për ta ëmbëlsuar dhe për t’i dhënë shije gjithashtu, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE./albeu.com

Be the first to comment on "Mjaft U Lodhët Me Lloj Lloj Dietash Pa Rezultat : Kjo Është Receta E Vetme Me Hudhra Që Do Të Shfryj Barkun Tuaj"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*