Mjeket zbulojne te verteten : Ngjyra juaj e urinës tregon nëse jeni apo jo të prekur nga..!?

Infeksionet urinare jane ndër infeksionet bakteriale më të shpeshta dhe prekin më së shumti femrat. Këto infeksione mund të bëhen kronike, me një shfaqje rreth 3 herë në vit.Ushqimet qe rekomandohen dhe ato qe duhet te evitohen:Nëse funksioni renal është optimal, marrja e mjaftueshme e proteinave cilësore është e domosdoshme.Ushqime si veza, mishi, peshku, mishi i pulës dhe djathi duhet te jenë prezente në çdo vakt.

Thanat, kumbullat e kuqe dhe vishnje, prodhojnë acid hipurik, i cili rrit aciditetin e urinës. Misri, thjerrëzat, buka, brumrat, kikirikët, dhe arrat gjithashtu rrisin aciditetin në urinë.Marrja e mjaftueshme e ushqimeve me vitaminë C është e nevojshme për të parandaluar rishfaqjen einfeksionit. Ushqime të tilla janë agrumet, kivi, luleshtrydhet, specat e kuq.

1 lëng karote me portokall çdo mëngjes është një zgjedhje shumë e mirë për të forcuar mbrojtjen kundër infeksionit.Çaji i boronicës dhe trëndafilit të egër mund të ndihmojë, edhe pse nuk ka vërtetim shkencor për këtë.Per me shume ju ftojme qe te ndiqni videon ne vazhdim

Be the first to comment on "Mjeket zbulojne te verteten : Ngjyra juaj e urinës tregon nëse jeni apo jo të prekur nga..!?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*