Muzika shqiptare në zi / Këngëtari i njohur ndahet nga jeta

Themeluesi i grupit “Karajfilat që ka Shkodra” eshte ndare nga jeta. Lajmin per vdekjen e Berhan Nehanit e ka dhene kryebashkiakja e Shkodes permes nje postimi prekes.

Postimi i Voltana AdemitNdarja nga jeta e zotni Berhan Nehanit, është një lajm i trishtueshëm për artin dhe Shkodrën tonë.Ndër themeluesit e grupit “Karajfilat që ka Shkodra” por edhe nismëtar i rimëkëmbjes së tij para 5 viteve, zemra e artistit pushoi së rrahuri ditën e sotme, në moshën 76- vjeçare.

Njeri i qeshur dhe i dashur me të gjithë, pasionant i artit dhe muzikës qytetare shkodrane, kështu do ta kujtojmë gjithmonë këtë zotni Shkodre e qytetar model.Ngushëllime familjes, të afërmve, kolegëve për këtë humbje! Do ta kujtojmë gjithmonë artistin z. Berhan Nehani.

Be the first to comment on "Muzika shqiptare në zi / Këngëtari i njohur ndahet nga jeta"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*