Na surprizon moti : Ja se si pritet të jenë temperaturat nga dita e Premte!

Prej pasdites së djeshme moti i paqëndrueshëm ka përfshirë vendin tonë.

Sipas MeteoAlb e mërkura do të jetë në mbizotërimin e temperaturave të ulëta dhe reshjeve të dendura të shiut në disa zona të vendit. Ndërkohë pritet që të enjten të kemi një përmirësim të kushteve të motit duke vijuar dhe të premten me vranësira të pakta.

Ndërkohë reshjet e shiut rikthehen në fundjavë thuajse në të gjithë vendin.

Temperaturat duke filluar nga pasditja e së martës do të ulen nga 0 në 15-16 gradë celsius ndërsa e premtja dhe në fundjavë do të shënojnë një rritje të lehtë të tyre në vlerat termike.

Java e dytë e prillit do të mbyllet me mot të paqëndrueshëm dhe të freskët.

Be the first to comment on "Na surprizon moti : Ja se si pritet të jenë temperaturat nga dita e Premte!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*