Ngrihet ALARMI, Vjen Lajmi Tronditës Për Atë Që Do Të Ndodh Ditën E Zgjedhjeve Në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK),ka njoftuar se nesër do të mbaj mot i vranët dhe me reshje bore, shkruan Gazeta Express.

Sipas njoftimit temperaturat minimale do të jenë -11 deri në -9 gradë celsius teksa ato maksimale pritet të jenë -5 deri në -3 gradë celsius.

“Të dielën do të mbajë mot i vranët dhe herë pas here me reshje bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5m/s.

IHMK apelon kujdes të shtuar për ngasësit e veturave për shkak të ngricave si pasojë e temperaturave të ulëta”, thuhet në njoftimin e IHMK’së. /Gazeta Express/

https://www.facebook.com/ihmk.rks/posts/5137088452999639

Be the first to comment on "Ngrihet ALARMI, Vjen Lajmi Tronditës Për Atë Që Do Të Ndodh Ditën E Zgjedhjeve Në Kosovë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*