Pluhur Më I Fortë Se Soda E Bukës, Mund Të Shërojë Të Gjithë Trupin Dhe Nyjet Në 2 Minuta

Eshtë i lirë, lehtësisht i arritshëm dhe gjithçka që duhet të bëni për të hequr qafe dhimbjen është ta përzieni me ujë dhe ta fërkoni nëvendin e lënduar.Ka një efekt të fortë në infeksione, lehtëson dhimbjet kronike dhe akute, ndihmon në sëmundjet e frymëmarrjes,zvogëlon lodhjen kronike, përmirëson pamjen e thonjve, fytyrës dhe okëve, ka një efekt anti-cerogjenik.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Problemet më të zakonshme që kanë njerëzit janë dhimbjet e muskujve dhe kyçeve, lëkura e thatë dhe dobësia e përgjithshme. Kjo është një nga zgjidhjet më të mira që mund të arrini dhe në të njëjtën kohë më e lira dhe më e përballueshme – locion i magnezit në shtëpi.Ky locion mund të zgjidhë të gjitha ato probleme menjëherë.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Siç e dini tashmë, magnezi është një mineral kryesor në trupin tonë që është thelbësor për funksionimin normal të të gjitha qelizave në trupin tonë. Deri në 300 procese kimike në trup kërkojnë praninë e magnezit, që do të thotë që ne duhet të konsumojmë në sasi të mjaftueshme çdo ditë.Këtu janë disa nga funksionet e magnezit në trup: ruan shëndetin e kockave; rregullon nivelet e energjisë; përmirëson thithjen e vitaminës D nga dielli; përshpejton shërimin e plagëve; lehtëson inamacionin; stimulon qarkullimin; zvogëlon rrezikun e diabetit.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Sidoqoftë, edhe pse ky mineral është shumë i rëndësishëm, shumë njerëz nuk e marrin mjaftueshëm për shkak të ushqyerjes së dobët.Përveç dietës, ekziston një mënyrë tjetër për të futur magnezin në trup përmes lëkurës – organi ynë më i madh.Me këtë metodë me siguri do të kënaqni marrjen e rekomanduar ditore (280-300 mg për gratë, 270-400 mg për burrat), dhe për këtë ju duhet vetëm ujë i zier dhe klorur magnezi.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Dr. Norman Shelley, një specialist Amerikan në mjekësinë holistike, kreu një studim në të cilin pjesëmarrësit aplikuan një locion të bërë me klorur magnezi në lëkurën e tyre çdo ditë. Në vetëm katër javë, 75% e pjesëmarrësve kishin nivele të rritura të magnezit në trup.Konsumi i drejtpërdrejtë i tretësirës së klorurit të magnezit është forma më e mirë e marrjes së magnezit. Kloruri i magnezit mund të konsumohet në dy mënyra: oralisht dhe përmes lëkurës. Mënyra e dytë është efektive dhe ka disa përparësi. Ju mund ta përgatisni pijen, si dhe locionin në shtëpi.Kloruri i magnezit është një përbërje minerale e marrë nga avullimi i ujit të detit (heksaklorid). Shtë në dispozicion në granula ose thekon nga të cilat mund të përgatitni përgatitje medicinale.

Be the first to comment on "Pluhur Më I Fortë Se Soda E Bukës, Mund Të Shërojë Të Gjithë Trupin Dhe Nyjet Në 2 Minuta"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*