Prej Shumë Vitesh Nuk Ka Bërë Kaq Shumë Ftohtë Në Shqipëri, Ja Sa Gradë Nën Zero Ulen Temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm por shumë të ftohtë.Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të p ësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -17°C në -5°C, në zonat e ulëta nga -7ºC në 03°C dhe në zonat bregdetare nga -3°C në 05°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa fo rca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin, por që herë pas here do të ketë dhe reshje bore.

Temperaturat do të pë sojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -13°C në -4°C dhe në zonat e ulëta nga -10°C në -1°C.

Be the first to comment on "Prej Shumë Vitesh Nuk Ka Bërë Kaq Shumë Ftohtë Në Shqipëri, Ja Sa Gradë Nën Zero Ulen Temperaturat"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*