Provoni të lyeni gjurin tuaj me këtë përbërje komplet natyrale dhe mos keni më nevojë që të shkoni tëk mjeku

Sikur makinat edhe trupat e njerëzve me kalimin e kohës vijnë duke humbur energjinë dhe elasticitetin. Në veçanti kjo gjë vërehet në nyje dhe muskuj.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Kur gjunjët kanë dhimbje duket sikur asgjë nuk po funksionon.Përveç që do të keni shumë dhimbje ju do të ndjeheni edhe në stres për shkak të vështirësive në të lëvizur dhe kryer angazhimet tuaja ditore pa te lashe.Ka shumë arsye pse mund të keni dhi mbje në gjunjë dhe nyje.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Speci i kuq i është il’aç për dhi mbjet e gjurit. Ai është një antiflamator shumë i madh dhe mund të bëj mrekulli në raste të tilla.Ndër vite speci i kuq përdoret për të lehtësuar dhi mbjet e nyjeve dhe gjunjëve. Përbërësi i specit të kuq i njohur si Capsaicin edhe një qetësues natyral i dhi mbjeve.Ai bllokon dhi mbjet dhe qetëson nyjet.Ja një recetë që mund t’ju ndihmoj shumë në këtë rast;

Shto 1/2 lugë çaji piper të kuq në 1 filxhan vaj ulliri të ngrohtë ose vaj bajame.Përziej mirë dhe aplikoni direkt në gjunjë aty ku keni dhi mbje.Masazhoni njëherë butësisht pastaj më forcë për të mundësuar depërtimin e vajit në indet tuaja,do t’iu jemi mirenjohes nese do te na ndihmonit që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë.Faleminderit për mirkuptimin SHQIPE.

Be the first to comment on "Provoni të lyeni gjurin tuaj me këtë përbërje komplet natyrale dhe mos keni më nevojë që të shkoni tëk mjeku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*