Ramush Haradinaj ”befason” me deklaratën e tij për Presidentin e Kosovës !! Nuk e kishte pritur askush këtë veprim…

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj ka folur para medi.ave pas takimit qe pati me kreun e LVV, Albin Kurtin dhe u.d e presidentit, Vjosa Osmanin.
Haradinaj ka thene se me poziten do te bashkepunojne per temat me interes nacio.nal.

Aleanca është opozite ne ardhje sepse në krijimin e institucioneve do të jemi opozite. Ramë dakord qe ne sfidat që i ka Kosova, ne keto funksione, Aleanca do të bashkëpunojmë per tema të interesit nacional, duke e ruajtur vendin por duke qenë ketu me e bë funksionale demokracine e vendit. Synohet nje koncentrim i pushteteve, mendojmë qe funksioni yne është i rëndësishëm në kohën qe vjen, ka thënë Ramush Haradinaj.

Kreu i AAK-se ka thënë se Kurti e Osmani i kane kerkuar partneritet pozite opozite.

Ai është pyetur edhe nese ka hequr dore nga pozita e presidentit, derisa, është pergjigjur se partia e tij nuk e ka shumicen e votave.

Be the first to comment on "Ramush Haradinaj ”befason” me deklaratën e tij për Presidentin e Kosovës !! Nuk e kishte pritur askush këtë veprim…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*