Temperaturat Do Ulen Shumë/ Bora Do Mbuloj Gjithcka , Bora Mund Të Arrij Trashësi Deri…

Vendi ynë sot është mbizotëruar nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një me reshje në të gjithë territorin.

Në zonat veri-perëndimore reshjet kanë qenë me intensitet më të lartë duke rre zikuar përmb ytje.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 16°C.

Era ka fryrë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë. Ne fundjave pritet rreshje bore deri 10cm dhe ne Tirane dhe temperaturat do bien deri -6 gradë.

Be the first to comment on "Temperaturat Do Ulen Shumë/ Bora Do Mbuloj Gjithcka , Bora Mund Të Arrij Trashësi Deri…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*