Tërmet i fuqishëm kaploi Gostivarin, ja sa shkallë të rihterit ishte!

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Lëkudje tërmeti janë ndjerë në vendin tonë. Deri tani raportohet se magnituda ishte 3.8 e shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ishte Maqedoninë e Veriut.

Më konkretisht, epiqendra ka qenë 20 kilometra në juglindje të Gostivarit, me thellësi rreth 10 kilometra. Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë në Shkodër dhe Peshkopi.

Be the first to comment on "Tërmet i fuqishëm kaploi Gostivarin, ja sa shkallë të rihterit ishte!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*