Tronditet futbolli shqiptar, ndërron jetë në moshën 36 vjeçare futbollisti i njohur

Dh.imbje dhe humbje e madhe për ish-futbollistin e kombëtares, Skënderbeut dhe Tiranës, Kristi Vangjeli dhe familjen e tij.Vëllai i lojtarit korçar, Pavli, 36 vjeç, është ndarë nga jeta para kohe për arsye shëndetësore. Ai ka qenë futbollist me disa ekipe greke në të shkuarën, mes të cilave edhe me PAOK-un e Selanikut. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

Ai jetonte dhe punonte në Australi, ku stërviste ekipe moshash. Pavli Vangjeli ka qenë pjesë e moshave të Skënderbeut, për të kaluar më pas te PAOK i Selanikut, U-20.

Ai e nisi karrierën me moshat e Skënderbeut dhe më pas emigroi në Greqi me familjen, ku së bashku me Kristi Vangjelin u formuan si futbollistë në ekipet e Selanikut.

Be the first to comment on "Tronditet futbolli shqiptar, ndërron jetë në moshën 36 vjeçare futbollisti i njohur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*