Vetëm zi dhe mort/ Raportohet se një foshnje 18 muajshe ka humbur jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku një fëmijë 18 muajsh është dërguar pa shenja jete për në spital.Mësohet se familja Metullari banonte në fshatin Pashalli, dhe fëmija ka mbërritur i paj etë fillmisht në qëndrën spitalore të Dimalit, dhe më pas drejt spitalit të Beratit.

Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se familja e të voglit nuk ka pranuar që ti bëhet a utopsia, për të zbuluar shkaqet e vde k jes.

Fëmija është dërguar drejt spitalit me një ambulancë të urg jencës kombëtare, i shoqëruar nga mjeku dhe infermieri i qendrës spitalore të Bashkisë Dimal.

Mjeku dhe infermieri këmbëngulin se fëmija ka mbërritur i pa jetë në qendrën shëndetësore, dhe transportimi i tij drejt Beratit ka qenë i kotë. Nuk dihet ende se pse familjarët e fëmijës nuk kanë pranuar që të bëhet au topsia, ndërsa nuk ka të dhëna qoftë për gjëndjen e tyre ekonomike, qoftë dhe për rrethanat në të cilat ndodhet kjo familje.

Be the first to comment on "Vetëm zi dhe mort/ Raportohet se një foshnje 18 muajshe ka humbur jetën"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*