Zi E Madhe/ Korona I Merr Jetën Mjekut Të Njohur Shqiptar, Miqtë Prekin Me Dedikimet

Koronavirusi i ka marrë jetën mjekut Fatos Zaçe.

Urdhri i Mjekut Durrës shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mjekut, ku edhe shkruan: “Covid-i i fr ikshëm na rrëm beu një nga specialistët tanë të shkëlqyer”.Me dhimbje të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të mjekut ligjor, doktor Fatos Zaçe, pas një lufte të vështirë për të përballuar Covid -19, në një nga spitalet e Madridit.

Një lajm i hi dhur për bluzat e bardha, na dërgon bashkëshortja e tij, doktoreshë Dhurata Zaçe.

Doktor Fatos Zaçe u lind në një familje qytetare korçare. Mbaroi fakultetin me rezultate të larta. Më pas filloi profesionin e bukur të mjekut, larg Korçës, në Kukësin e largët. Aty punoi me përkushtim dhe humanizëm të lartë, për 11 vite rradhazi në Pediatri.

Be the first to comment on "Zi E Madhe/ Korona I Merr Jetën Mjekut Të Njohur Shqiptar, Miqtë Prekin Me Dedikimet"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*